Дитячий Навчальний Заклад №21 Дарницького району м.Києва

Ласкаво просимо!

Новий, нещодавно відкритий – 22 вересня 2011року, дитячий садок  розрахований на виховання 200 дітей. В закладі функціонує сучасний басейн, спортивний зал,  музичний зал. Також облаштовано  кімнату  фізіотерапії. Дошкільний заклад  забезпечено сучасним медичним  блоком.

Чи готові батьки до навчання дітей у школі?

«Незабаром до школи!» У багатьох батьків виникає особливе хвилювання, тривога. А якщо дитина йде до школи перший раз, то тим більше. Батьки починають розмірковувати: чи готова дитина до навчання? Що робити, якщо вона не любить прибирати за собою? Як бути, якщо замість елементів літер син або дочка виводить закарлючки? Чи навчиться дитина? В яку школу її записати? Ось тоді і виникає питання: «А чи готові самі батьки до того, щоб їхня дитина йшла до школи саме в цьому році».

Пропонуємо Вам відповісти на питання, які наведені нижче:

Чи готові Ви: допомогти своїй дитині в складній ситуації, не розсердившись; не карати без зайвих причин, лише через те, що у вас немає настрою?

Пам’ятайте! Ваша дитина ще живе в дошкільному дитинстві: у світі ігор та іграшок, у світі вільного часу, де вона завжди успішна, де її ні з ким не порівнюють.

Чи готова дитина до того, щоб її з усіх боків говорили «потрібно» і «ти зобов’язана»?

Пам’ятайте! Працездатність молодшого школяра - 15-20 хвилин, потім потрібен відпочинок або зміна виду діяльності.

Чи готова дитина до того, що їй треба «бути однією з багатьох

Чи готова дитина до того, що зміни в її житті можуть викликати схильність до захворювань?

Памятайте! Дитині обовязково потрібне перебування на свіжому повітрі та рухливі ігри.

Щановні батьки! Намагайтеся вихідні дні проводити разом з дитиною, зробивши відпочинок сімейним святом.

Пам’ятайте! Дитині потрібні позитивні емоції.

Не забувайте заглядати в рюкзак свого школяра. Якщо він привчений до порядку, то, звичайно, проблем буде менше.

Усім побутовим вмінням спробуйте навчити дитину заздалегідь: відчиняти й зачиняти дверний замок (якщо в цьому є потреба), попередивши про обережність; охайно складати свої речі; познайомити з телефонними номерами екстрених викликів.

Зверніть увагу!

До школи дитину треба готувати від народження, а першим учителем для неї будете саме Ви.

Якщо Ви звикли бути з книгою, то Ваша дитина робитиме теж саме.

Якщо Ви малюєте разом з дитиною, ліпите, то від цього подвійна користь (тільки не робіть за неї, робіть разом).

Якщо дитина з дитинства спілкується з енциклопедіями, словниками, довідниками – це зніме багато проблем у школі.

Якщо дитина разом з Вами буває в музеях, на виставках, на цікавих спектаклях – це ще один плюс.

Якщо гуляючи з дитиною в парку, лісі Ви багато розповідаєте їй про рослин, птахів, тварин, даєте можливість висловлюватися самій дитині та уважно її слухаєте – Ви розвиваєте допитливість дитини, мовлення, уміння слухати і тд.

Необхідно давати дитині можливість висловлюватися з того чи іншого питання, дослуховувати її до кінця, тим самим допомагаючи розвиватись мовленню, логічному мисленню маленької особистості, сприяючи внутрішній свободі, вмінню відстоювати свою думку та аргументувати її.

Влаштовуйте разом з дитиною домашні спектаклі, виготовляйте саморобки – тим самим розвиваючи її творче мислення, уяву, вміння працювати в колективі.

Якщо дитина прагне Вам в чомусь допомогти, нехай незграбно і не дуже вдало, постарайтеся прийняти та оцінити це, як прояв її уваги до Вас. Це є запорукою успішного старту до навчання.

Намагайтеся:

Якомога рідше вживати слово «не»: не чіпай – розібєш, не роби – все одно не вийде, не біжи - впадеш. Не провокуйте свою дитину на негативні дії. Краще скажіть: «Відсунь чашку від краю», «Біжи обережно», Спробуй! Якщо буде важко – поклич мене» та інше.

Не говорити про недоліки своєї дитини оточуючим, особливо в її присутності.

Якщо це вдається – Вашу родину чекає світле, радісне шкільне життя.

Це означає, що ви всі разом готові подолати труднощі та проблеми.

Дитячий Навчальний Заклад № 21,